Aranżujemy sypialnię - styl nowoczesny

Posted on 11/08/2022 8:02am

Alkowa to twój domowy azyl, miejsce ukojenia, harmonii, intymności. Niezależnie od tego, który kierunek aranżacji wyselekcjonujesz - nowoczesny, romantyczny, orientalny, retro, bądź zupełną awangardę - to jedno musi być pewne - powinna być jak z marzeń!

Najprawdopodobniej w alkowie spędzamy trzecią naszego żywota, tak więc to najistotniejsze pomieszczenie w naszym domu. Musi być zatem praktyczna, piękna, niemal luksusowa. Ale przede wszystkim musi odzwierciedlać nasz styl, ujawniać nasze ja. Współczesna prostota. Dla wszystkich, którzy kochają być na czasie.
ciemna bawełniana pościel
Author: Urbane Apartments
Source: http://www.flickr.com
Geometryczne figury, prosta forma i... i nic więcej. Taki jest styl nowoczesny. Nie znajdziemy tu klasycznej lampki nocnej, nostalgicznej toaletki, rzeźbionych mebli, klasycznej firany w oknie. Znaczna przestrzeń, proste umeblowanie sosnowe jak też gra nasyconych barw – tak wygląda nowoczesna sypialnia. Zdawałoby się, że skromnie, że nudno? Nic bardziej błędnego. Gra barw. Zdecydowane barwy przynoszą wrażenie pełnego ekspresyjności wnętrza. Nie bójmy się silnych barw, jak czerwień, brązowy, zielony. Jeśli pomieszczenie wydaje nam się zbyt ciemne, to zawsze możemy je ożywić np. jasną podłogą. Kontrasty kolorystyczne w tego typu aranżacjach odgrywają bardzo ważną rolę. O ile nie lubimy ciemnych odcieni na ścianach, to wyselekcjonujmy jasne zabarwienia (biały, piaskowy, popiel), jednakże nie zapomnijmy o kontrastowych meblach, podłodze, akcesoriach tj. pościel bawełniana 3d. Właściwe oświetlenie. W sypialni najistotniejszą rolę gra oświetlenie ozdobne, które przydaje wnętrzu intymności, buduje aurę. Powinniśmy zatem zrezygnować z światła centralnego, na rzecz właśnie lamp ogniskujących światło na ścianach. Oświetlenie winno być łagodne, o ciepłym zabarwieniu. No i rzecz jasna, gdy aranżujemy alkowę w stylu współczesnym, to i takie też winny być lampy.Akcesoria oraz akcenty. W aranżacji prawie każdego pomieszczenia najwięcej uwagi przywiązujemy do sprzętów, posadzek, koloru ścian. Tymczasem akcesoria mogą odgrywać kluczową rolę także w sypialni.

Użyteczny wpis? Jeśli tak uważasz, sprawdź dodatkowe porady na analizowany temat - bez grymaszenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku.

Podstawowym akcentem w alkowie jest na pewno pościel z bawełny - wybierz idealne akcesoria do swojego łóżka, ale nie zapominajmy również o ozdobnych poduchach. Stosownie dobrane, niestarannie rzucone na posłanie, w kilka sekund przeistoczą każde pomieszczenie.

Tags: sypialnia, Kolor, wnętrze, akcesoria, Alkierz