Ściany odzwierciedleniem naszej osobowości

Posted on 21/06/2022 7:45am

Zwykło się mówić, iż to jak się nosimy jest wyrazem naszej osobowości. Strojem pokazujemy swoje własne „ja”, swoje nastroje, to co nam aktualnie w „duszy gra”. W mieszkaniu natomiast, owym białym płótnem na którym, jak malarz możemy uwidocznić swoje emocje są... ściany. To one tworzą sentymentalną galerię.

sprawdź firmę Demur
Czasem są to umieszczone w ramkach za szybą zdjęcia, którym zdarza się emigrować z albumów na ściany – stając się przy tym interesującą ozdobą naszych wnętrz. Fotografie z podróży, uroczystości rodzinnych, wzruszających chwil błyskawicznie przenoszą nas w przeszłość. Wystarczy na chwilę zatrzymać wzrok na zdjęciu naszego dziecka, a uśmiech na ustach pojawia się nam samoistnie. Wskazane jest jednak już przed powieszeniem zastanowić się nad ramkami, w które oprawimy skarby – zharmonizować ze stylem pomieszczenia. Niektóre własnoręcznie zrobione galerie potrafią zapewnić piorunujące wrażenie! Interesujące jest to, że galerie można tworzyć w każdym pomieszczeniu – na pustej ścianie, nad kanapą, a nawet w łazience. Zdjęcia jednak powinny mieć wspólny mianownik czyli podobne ramki, temat przewodni albo kolor. Warto zastanowić się, nad rozmieszczeniem obrazów – po to by tworzyły utrzymaną w porządku kompozycję.

Jeśli nie chcesz, by uciekły Ci inne tego rodzaju wiadomości odnoszące się do omawianego na tej stronie tematu, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (https://lampytanie.pl/).

Wielu projektantów uważa, aby zachować takie same odległości pomiędzy ramami.

Świetnie prezentują się zdjęcia w połączeniu ze sztuką czy pamiątkami. Nowoczesny obraz górujący na tle zdjęć odegra główny punkt dekoracyjny naszego wnętrza. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę: nowoczesne obrazy na ścianę (tu zobaczysz atrakcyjne propozycje: nowoczesne obrazy na stronie demur.pl), a już za parę dni staniemy się ich szczęśliwymi nabywcami. Nie bójmy się łączyć przedmiotów, obrazów, które z pozoru do siebie nie pasują. Gdyż to sztuka, a sztuka to piękno.

W ostatnim czasie modne stały się obrazy drukowane na płótnie. Taki wydruk w wielkim formacie interesującego zdjęcia może nam zagwarantować piorunujący efekt.

Jednak najbardziej urzekającym dziełem sztuki zawsze będą dla nas rysunki naszych pociech. Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak kolorowy rysunek trzecioklasisty może zyskać na wartości kiedy ładnie oprawiony w ramkę zawiśnie na ścianie. Efekt można wzmocnić dodatkowo oświetlając naszą galerię. Światło skierowane na obraz nada mu głębi a także, dodatkowo stworzy ciepły nastrój.

Tags: materiał, Kolor, artysta, dzieci, motyw, efekt, nastrój