Co jest konieczne do efektywnego lokowania własnych funduszy?

Posted on 13/05/2022 7:43am

Jeśli chcesz sprawdzić, czy też posiadasz żyłkę do inwestowania własnych pieniędzy, mógłbyś wypróbować swoje siły w FIO. Jest to dosyć pewny sposób, jednak w zależności od typu konkretnego funduszu należy liczyć się z utratą wpłaconej kwoty.


Są 4 różne typy FIO: finansowy, obligacji i hybrydowy czy też wreszcie akcji.
obliczenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com


Charakteryzują się one zróżnicowaną stopą niebezpieczeństwa, jednak dla przykładu fundusze pieniężne są dosyć bezpieczne. Niestety przynoszą też stosunkowo niską stopę zysku. Można by to poznać przeglądając notowania różnych funduszy. Obejmują one okres nawet paru lat wstecz. Te pieniężne oferują podobne bezpieczeństwo jak zwykłe lokaty. Nieco bardziej Ryzykowne są pozostałe 2 rodzaje, więc inwestując w nie trzeba mieć większą wiedzę oraz należy być bardziej dynamicznym inwestorem. W wypadku funduszy inwestycyjnych żaden zysk nie jest gwarantowany, zwłaszcza, jeśli wybierzemy fundusze akcji. Te jednak posiadają największe odsetki (nawet rzędu kilku dziesiątek procent), zatem motywacja do poszerzenia wiedzy z ekonomii jest niezwykle znaczna.

Jeśli tematyka, która została analizowana w niniejszym wpisie jest godna Twojej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (https://procleaner.pl/).

Dodatkową zaletą FIO może być to, że funkcjonuje okazja zakupu jednostek uczestnictwa bezpośrednio ze swojego wirtualnego konta bankowego.


ewidencja
Author: Jean-Sebastien Roy
Source: Ogród pełen cienia


W podobny, przy czym nieco w większym stopniu skomplikowany sposób można by inwestować również na GPW. Tutaj jednak konieczna jest obszerna wiedza związana z ekonomią. Z drugiej strony tutaj także są notowania, które dotyczą poszczególnych spółek. Giełda w Warszawie jest czynna od godziny 9 do 17.
W praktyce jednak funkcjonuje pół godzinna faza przed samym rozpoczęciem notowań oraz parę minut po ich ukończeniu na tzw. dogrywkę. Maksymalna aktywność inwestorów odbywa się w ciągu początkowych dwóch godzin notowań i pod sam ich koniec.

Tags: Ryzyko, firm, doświadczenie, typ