Co koniecznie powinno być zamontowane do kominka z płaszczem wodnym? Jakie dodatkowe rzeczy warto zainstalować?

Posted on 28/01/2021 3:52pm

Po dłuższych rozmyślaniach, analizowaniu za i przeciw nareszcie podjęliśmy decyzję, że instalujemy kominek z płaszczem wodnym. Jednak o czym pamiętać instalując go?


Nie można zapominać o założeniu naczynia przelewowego nad najwyżej umieszczoną częścią całej instalacji.
nowatorski kominek
Author: Brasa
Source: Brasa


To takie zabezpieczenie na wypadek za dużego ciśnienia. Kominki tego typu muszą mieć takie naczynie, do jakiego będzie trafiał nadmiar wody gorącej.

Jeżeli przedstawiony artykuł zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ masz możliwość zgłębić pozostałe informacje tutaj (https://www.pademeble.pl/64-meble-wojcik-kolekcja-lyon-ciemny) - kliknij na ten odnośnik oraz zobacz więcej.

Jest ono otwarte, w związku z tym powstałe, za duże ciśnienie przez taką konstrukcję się ulatnia. Czasami można zakupić wkłady kominkowe z płaszczem wodnym /tlo wraz z odpowiednio dobranymi już elementami, które pozwolą na zainstalowanie tego typu naczynia zbiorczego. Więcej ciekawostek : ciekawe zdjecia


Instalując kominki z płaszczem wodnym należy pamiętać również o wężownicy schładzającej. Jest to urządzenie montowane wokół płaszcza wodnego. Jest zabezpieczeniem przed za dużą temperaturą wody wewnątrz instalacji. Do takiej wężownicy dopływa zimna woda, gdy temperatura w płaszczu wodnym jest byt duża. Z taką chłodnicą jest też czujnik, jaki uruchamia przepływ zimnej wody do wężownicy schładzającej przy osiągnięciu maksymalnej temperatury. Zazwyczaj wynosi ona około 95 stopni.


Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym powinny posiadać także jeszcze jeden, osobny zbiornik na gorącą wodę, przechowujący pokłady ciepła na zapas (). Zbiornik taki utrzymuje ciepło za sprawą świetnej izolacji. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie tracimy nadmiaru energii, a jest ona wykorzystywana później.
Z tego typu zakumulowanym zapasem ciepła prościej jest też zachować komfortową temperaturę w pomieszczeniach, nawet gdy piec nie wykorzystuje całej swojej mocy.

Zaciekawiła Cię ta wiadomość? Jeśli masz ochotę przeczytać więcej, sprawdź na portalu (https://ulpa.com.pl/kategoria-produktu/maszyny-czyszczace/automaty-szorujace-prowadzone/) inne artykuły, one również są na opisywany temat.

Miejmy powyższe rady na uwadze instalując taki kominek we własnym domu.

Tags: ciśnienie, moc, piec, instalacji, zbiornik