Czy do płyty indukcyjnej można używać patelni aluminiowej?

Posted on 10/05/2022 8:02am

Innowacyjna patelnia jest o dużo bardziej funkcjonalna niż ta, jaką pamiętamy od dawna. Pozwalają przygotowywać dania bez tłuszczu. Potrawy nie przywierają do patelni, a patelnie indukcyjne są jeszcze częściej kupowane przez gospodynie, ponieważ pytę grzewczą ma coraz więcej ludzi.


Kuchnia indukcyjna jest innowacyjna i funkcjonalna. Mocną stroną tego typu kuchni jest duża energooszczędność. Patelnia indukcyjna powinna być dobrana do typu dań, które będziemy przyrządzać. Odmienną patelnię wybrać należy do placków a odmienną do smażenia kotletów schabowych na głębokim tłuszczu. Jeżeli chcemy, żeby nasze potrawy zawsze były pyszne, musimy odpowiednio wybrać wielkość oraz materiał, z jakiego wyprodukowana jest patelnia. Tego typu patelnia musi być także przygotowana do preferencji gospodyni.

Zobacz jakie ekstra źródło (https://radochygospochy.pl/zastawa-stolowa/elementy-zastawy/patery-owocarki) było naszą zachętą. Nie pożałujesz i z radością przeglądniesz posty o tym ciekawym zagadnieniu. Wejdź w poniższy link.

Powinna mieć indukcyjne dno, które będzie oddziaływać razem z polem magnetycznym płyty indukcyjnej. Takie naczynie powinno mieć płaskie dno. Patelnie, które mają wybrzuszenie nie będą współgrać z płytą grzewczą. Producenci na dnie tego typu patelni zamieszczają znaczek indukcji.
patelnia indukcyjna
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


tapety
Author: Donald Lee Pardue
Source: http://www.flickr.com


Do eksploatacji patelni na kuchence indukcyjnej, zaleca się stosowanie patelni żeliwnych lub stalowych. Nie warto inwestować w patelnię miedzianą czy alumiową. Nie można również używać ceramiki oraz nowoczesnego szkła. Niektóre patelnie na dnie mają stalowy albo żeliwny krążek co powoduje, że też tego typu patelnia będzie działała na płycie indukcyjnej. Od typowej patelni, patelnia indukcyjna odróżnia się głównie tym, że posiada magnetyczne dno. Na płycie indukcyjnej sprawdzi się dowolna patelnia, jakiej dno przytrzyma magnes.


Patelnie do kuchenek indukcyjnych przeważnie są ciężkie. Zatem jeśli przyzwyczailiśmy się do patelni lekkich, można dobrać patelnię aluminiową, jaka na dnie ma przymocowany krążek stalowy lub żeliwny.

Tags: dom, kuchni, surowiec