Dlaczego oświetlenie uliczne LED jest coraz bardziej popularne?

Posted on 12/05/2022 7:51am

W dzisiejszych czasach, kiedy środowisko naturalne zagrożone jest przez wszechstronną ekspansję ludzi i kiedy – z powodu złej sytuacji ekonomicznej – szukamy oszczędności, gdzie tylko się da, opłaca się czerpać z nowatorskich rozwiązań, bezpiecznych dla środowiska i dla naszych pieniędzy. Takim rozwiązaniem jest m.in. wybór oświetlenia LED.

Kilka lat temu, oświetlenie ledowe weszło na rynek aranżacji wnętrz. Na początku było wykorzystywane tylko jako doświetlenie lustra, czy blatu roboczego w kuchni. Z czasem lampy LED zaczęły wypierać zwykłe żarówki w mieszkaniach, a od jakiegoś czasu wielkim zaciekawieniem samorządów szczyci się oświetlenie uliczne LED - na . Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ użycie tego rodzaju oświetlenia ma same plusy. Co prawda, zakup oświetlenia ledowego to niemały wydatek, szczególnie, że najbezpieczniejsze i najbardziej popularne żarówki LED 12V wymagają posiadania specjalnego zasilacza, ale koszt inwestycji bardzo szybko się zwraca, gdyż oświetlenie dróg takimi żarówkami obniża wydatki na energię o około 50% - sprawdź ofertę.

Jakie inne zalety mają żarówki LED 12V, a uściślając: oświetlenie uliczne LED?
Żarówka LED
Author: theilr
Source: http://www.flickr.com
Otrzymywane światło jest łagodniejsze dla wzroku ludzkiego, niż światło dostarczane przez tradycyjne żarówki. Lampy ledowe dostarczają białe światło, bardziej podobne do światła słonecznego. Zwiększa się dzięki temu poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, ponieważ takie światło umożliwia lepsze widzenie form oraz rzeczy nocą. Żarówki LED bardzo szybko osiągają pełną jasność, co sprawia, że, widoczność jest odpowiednia od pierwszego momentu po zapaleniu lampy.


Innym walorem oświetlenia LED jest jego ekologiczność, która przejawia się dwutorowo: z jednej strony, diody LED oddają dużo mniejsze ilości ciepła, niż tradycyjne żarówki, dodatkowo, diody LED działają 25 razy dłużej od tradycyjnych żarówek i 10 razy dłużej, niż żarówki halogenowe.

Jeśli na omawiany temat posiadasz zapytania, to poznaj więcej detali (https://aluzarodekor.pl/oferta/obrusy-i-pokrowce/) na prezentowane zagadnienie, klikając tu - informacje okażą się zapewne atrakcyjne.

Dzięki temu nie tworzy się wielka góra elektrośmieci.

Wprowadzenie tego typu oświetlenia na ulicach miast powoduje, że można od zmierzchu do świtu oświetlać ulice, bez lęku o rachunki za energię elektryczną. Oświetlenie LED jest też coraz chętniej stosowane w innych obszarach, np. jako podświetlenie do auta, lub jako światło w ogrodzie.

Tags: ogród, Kupno, zakup, światła, 12V