Jak rozpoznać dobrego doradcę finansowego?

Posted on 16/07/2019 7:30am

Doradcy finansowi dopomagają w pomyślnym zarządzaniu finansami. Ich rady przydadzą ci się, jeśli nie masz czasu, i na chodzenie po bankach i zestawianie ofert finansowych. W jaki sposób znaleźć niezłego doradcę finansowego? Nim postawisz na konkretną osobę lub firmę, sprawdź dokładnie, czy jest kompetentna. Na rynku nie brakuje nieuczciwych profesjonalistów i zwyczajnych oszustów. Rozpocznij od próbnych spotkań z kilkoma doradcami z rozmaitych firm. Pewnym źródłem będzie jednak znajomy, który korzystał już z usług doradcy. Być może poleci ci sprawdzonego profesjonalistę.
Na spotkaniu wybadaj profesjonalizm doradcy. Częstokroć jego pensja jest uzależniona od liczby sprzedanych usług, zatem będzie próbował wcisnąć ci cokolwiek, byleby zarobić. Dobry profesjonalista bada indywidualne wymogi swego klienta i wówczas dobiera dla niego produkt. Sprawdź także, czy wyselekcjonowana przez ciebie firma jest niezależna, a więc czy jej posiadaczem nie jest żaden bank bądź inna instytucja finansowa i czy ma w swojej ofercie duży przekrój produktów finansowych, przeróżnych instytucji. Doradca finansowy powinien dopytać się szczegółowo o twe finanse. Ty też nie bój się pytać o wszystko. Pamiętaj, że jego argumenty muszą być treściowe. Nie ufaj konsultantom, jacy nazbyt mocno napierają a także pokazują tylko jeden produkt. Można wtedy podejrzewać, iż doradca nie jest niezależny.
doradca
Author: iStock
Source: iStock
Za wywiad z doradcą jak też radę nie płacisz. Przedsiębiorstwa doradztwa finansowego zyskują dopiero, gdy wykupisz dany produkt. Dlatego tak ważne jest znalezienie rzetelnego specjalisty, który poleci ci taką polisę lub fundusz, na których nie stracisz. Nie zdziw się, jeżeli po zakończeniu transakcji konsultant poprosi cię o kontakt do twych znajomych, ażeby zaoferować im swoje usługi. W taki właśnie sposób działają firmy doradztwa finansowego. Gdy faktycznie będziesz zadowolony z rad, możesz dać namiary przyjaciół, którzy potrzebują wsparcia specjalisty. Pamiętaj jednak, że nie musisz tego czynić.


W jaki sposób znaleźć doradcę w miejscu swego zamieszkania? Nic skomplikowanego, starczy wpisać w przeglądarkę hasło: doradca (zobacz kredyt pod kontrakt) finansowy Lublin. Praca doradcy jednakże nie kończy się po doborze produktu jak też uwieńczeniu transakcji. Dobry doradca winien mieć kontakt z klientem cały czas. Ma informować o sytuacji na ryku finansowym a także ostrzegać o niebezpieczeństwie.

Tags: polisa, transakcje, instytucja