Jak stosunkowo szybko możemy odświeżyć swą łazienkę?

Posted on 13/08/2022 8:05am

Powzięcie postanowienia o remoncie łazienki oraz zupełnie innej aranżacji takiego pomieszczenia nigdy nie jest sprawą prostą, ponieważ chodzi tutaj o znaczne wydatki, jak o bałagan, brak miejsca, gdzie można się przemyć.
łazienka
Author: Stefan Krasowski
Source: http://www.flickr.com


W niniejszym tekście popatrzymy na swoje łazienki jeszcze raz, nim podejmiemy decyzję, czy na pewno powinniśmy modyfikować wszystko i czy rzeczywiście wymagane są nowe płytki do łazienki - nad tym powinniśmy się gruntownie namyśleć, ponieważ może wystarczy tylko lifting łazienki.

Zaintrygował Cię nasz post? W takim razie wejdź w link do serwisu stolik rtv dębowy i ciesz się kolejnymi tekstami. W razie jakichkolwiek pytań - zwróć się do nas.

Proponujemy, jak zmienić aranżację tego miejsca bez dużego remontu. Na płytki, które nie wydają głuchego dźwięku można przymocować nowe. Na stare kafelki można także przykleić odpowiednie ozdoby ucięte dla przykładu z samoprzylepnych tapet. Takie wyjście nie jest solidne, jednak daje bardzo ciekawy efekt. Stosunkowo mała łazienka uzyska dużo na przestronności, a znacznie bardziej znacząca łazienka na wyglądzie.


Odmienną metodą na renowację ściany jest wymienienie wadliwych płytek, z kolei miejsca po nich trzeba koniecznie wypełnić zaprawą klejową oraz po wklejeniu nowych kafelek zostawić całość do wyschnięcia na co najmniej dobę. Poza tym na płytki odmiennego koloru lub wykonanie innych fug przed dla przykładu w kontrastowych kolorach. Jeżeli z kolei chcielibyśmy przymocować nowe kafelki na obecne, to najbardziej istotne w tym przypadku jest właściwe przygotowanie płaszczyzny starych kafelek.
Należy zmyć pozostałości środków czyszczących oraz niezwykle starannie wszystko odtłuścić. Istotne jest także bardzo staranne oczyszczenie spoin i wykorzystanie odpowiedniego rodzaju kleju lub gruntu o dość wysokiej przyczepności.

Tags: oczy, łazienka, rozwiązanie, koszty, interes