Jaki model oświetlenia przytwierdzić do sufitu w pokoju dziennym, a jaki w pokoiku dla naszej pociechy

Posted on 07/04/2020 7:52am

Pokój dzienny i pokój dla małej córeczki to reprezentacyjne pomieszczenia w mieszkaniu. W salonie podejmujemy gości, a dopiero co urządzony pokój dla dziecka jest nierzadko wizytowany przez dziadków, znajomych ze swymi pociechami, a również bliższych i dalekich sąsiadów. Nadchodzące ogromnymi krokami jesienne i zimowe dzionki bywają krótkie, zatem do tych pomieszczeń będzie przydatne solidne oświetlenie.


W końcu takie odwiedziny odbywają się zazwyczaj w popołudniowych i wieczornych godzinach, kiedy wszyscy zdążą już wrócić z pracy.
Salon można urządzić w iście książęcym stylu. Wtedy fantastycznie z jego wnętrzem będą komponować się kinkiety kryształowe - . Ich krystaliczne części rozszczepiają światło żarówki i w ten sposób nadają blasku rzeczom znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Dodatkowo ich zaletą jest to, że dają nieco rozmyte światło, które będzie idealną oprawą długich rozmów przy stole, a także przyda się w czasie oglądania filmów w telewizji. Kinkiety kryształowe będą rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób kochających otaczać się błyskotkami, ozdobnymi dekoracjami czy mniejszymi albo większymi zwierciadłami.

Inną, równie dobrą, receptą na ciekawą i udaną aranżację wnętrza, będzie urządzenie salonu w stylu z dawnych epok. Stylizacja na pokój z czasów naszych babć i pradziadków spodoba się mężczyznom doceniającym tradycję. Do tak urządzonych wnętrz będą pasować stylowe żyrandole, które dobrze oświetlą całe pomieszczenie. Staroświeckie pary małżeńskie będą mogły bez trudności grać ze znajomymi w brydża bądź oglądać fotografie sprzed lat. Stylowe żyrandole - pasują także do starych domów, gdzie stanowią znakomite uzupełnienie wnętrz pokoi urządzonych w stylu tych XVII-wiecznych.


Z kolei wyposażenie pokoju dla naszych pociech musi uwzględniać ich wiek i pasje. Duży żyrandol (tanie oświetlenie łazienkowe) będzie konieczny tylko w trakcie zabaw, ale już w czasie układania do snu, przyda się bardziej dyskretne światło. Dzieciaki boją się zasypiać w ciemnym pokoju, więc najlepszym rodzajem oświetlenia na noc staną się kinkiety dla dzieci. Rozproszone światło nie będzie razić w oczy i umożliwi tym samym niczym niezakłócony sen. Kinkiety dla dzieci winny być stworzone z bezpiecznych, niełatwopalnych materiałów oraz posiadać stonowane barwy i oczywiście wizerunki ulubionych bohaterów z kreskówek.

Tags: kinkiety