Jakim sposobem rozliczyć oraz do kiedy PIT?

Posted on 23/03/2020 7:34am

Pochłaniające mnóstwo czasu, kłopotliwe, stresujące – czy rozliczanie podatku musi właśnie takie być? Otóż nie. Ministerstwo Finansów wprowadziło następne ułatwienie: obecnie zeznanie podatkowe może sporządzić za nas pracownik urząd fiskalny.


Wystarczy wysłać do stosownego urzędu podatkowego PIT-WZ, zatem wniosek o sporządzenie deklaracji podatkowej.


W tym wniosku podatnik przesyła urzędowi dane o korzystaniu z potrąceń od podatku lub dochodu, przykładowo z tytułu ulgi na maluchy, wydatków na cele rehabilitacyjne, powiększonych kosztów uzyskania dochodów. Urząd fiskalny, na podstawie informacji z wniosku PIT-WZ i posiadanych informacji od chlebodawców albo organów rentowych, sam przygotuje deklarację podatkową. Blankiety w wersji interaktywnej możemy pobrać ze strony systemu e-Deklaracje.
umowa
Author: Gareth Saunders
Source: http://www.flickr.com


Do kiedy musimy się rozliczyć? W bieżącym roku podatnicy rozliczający się wedle skali podatkowej czy też podatku liniowego mają jeden dzień dłużej na złożenie deklaracji podatkowej. Dzieje się tak stąd, iż standardowy termin w tym roku wypada w niedzielę. Który blankiet będzie nam potrzebny? Zeznanie za działalność gospodarczą - deklaracja PIT-36.


Rozliczenia z fiskusem zdołamy dokonać: W tradycyjnej formie papierowej w urzędzie skarbowym.

Nasze nowe wpisy są podobnie interesujące, co ten. Więc najedź na link tu... (http://www.szafaevent.pl/wyjazdy-integracyjne/) i czytaj rzetelne wiadomości. Zachęcamy!

Z tego rozwiązania skorzystają przede wszystkim tradycjonaliści i starsze osoby. Listem poleconym wysyłając formularz w placówce Poczty Polskiej albo za pomocą tak zwanego urzędomatu, czyli specjalnego przyrządu do przyjmowania dokumentów podatkowych.


Składając zeznanie PIT z pomocą owego urządzenia powinno się podać swój PESEL lub NIP, wskazać którą deklarację składamy, wsadzić do podajnika wypełniony formularz, a później odebrać wydrukowane potwierdzenie.

Tags: czas, koszt, urząd