Mnóstwo ludzi śni o tym, aby prowadzić swoją spółkę, ale niepokoją się o kłopoty finansowe

Posted on 03/12/2019 7:44am

Dziś mamy w naszym kraju taki okres, że trzeba pomyśleć o tym, czy nie powinniśmy zacząć samodzielnego biznesu. Plusem jest to, że sami sobie wówczas będziemy szefem, jednakże minus jest w kwestiach finansowych, ponieważ swoja spółka to znaczne ryzyko.


Jeśli mamy jakiś świetny pomysł na biznes i naprawdę wierzymy w to, że może nam się powieść, a jedyną zaporą stanowią pieniądze, to warto zastanowić się czy dotacje nie byłyby dla nas zbawiennym wyjściem.
komputer - malunek
Author: Medialab Katowice
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o pomoc dla naszego biznesu, to istnieje sporo możliwości. Mamy prawo starać się o dotacje z Brukseli lub z Urzędu Pracy. Wszystko jest uzależniony od tego czy nasz biznes plan jest konkretny i czy naprawdę mamy dużą dozę pewności, że się powiedzie. Łatwiej będzie nam uzyskać dotacje, jeśli wpiszemy się w wytyczne danego projektu. Może być to akcja dla ludzi bezrobotnych i wtedy będziemy najlepiej pasować do wskazań. Wspólnota Europejska lubi też wspierać aktywizację ludzi wykluczonych, czyli przykładowo osoby niepełnosprawne.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Musisz wejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej (http://www.ksiegowi-doradcy.pl/uslugi_prawne.php) szczegółów.

Jeżeli zatem jesteśmy taką osobą i mamy zamiar mieć swoją firmę, to bez kłopotu powinniśmy otrzymać finansowe wsparcie na początek. Oczywiście, nie będą to finanse, które będziemy mogli roztrwonić na prywatne cele. Kiedy je otrzymamy, będziemy zobligowani wyłożyć je na sprzęt lub remont lokalu.
I najważniejsze - na każdą rzecz będziemy musieli pokazać rachunki tak, by udowodnić na co poszły pieniądze. Unia lubi pomagać, ale wyłącznie wtedy, kiedy widzi dobre efekty.

Tags: dotacje, opcja, finansowe