Najważniejsze informacje w temacie rolet, jakie są ich najważniejsze rodzaje i modelem

Posted on 11/12/2021 7:40am

Rolety są bardzo popularnym sposobem na wykończenie swoich okien. Podobnie jak żaluzje będą pozwalać na regulowanie ilości światła, które wpada do pomieszczenia, ale mają nieco inną zasadę działania. Żaluzje złożone są z dużej ilości cienkich listewek, jakie można ustawiać pod różnymi kątami, a tym samym regulować stopień zasłonięcia. Za to w roletach zasłanianie to będzie się odbywać poprzez opuszczanie i podnoszenie materiałowej taśmy, tu stopień zaciemnienia jest uzależniony od tego, jak nisko się ją opuści.

rolety w oknach
Author: t!m
Source: http://www.flickr.com
Jeśli materiał zasłoni całe okno, to w pomieszczeniu będzie ciemno, z kolei podniesienie do samej góry sprawi, że nic nie będzie zasłaniać okna. Z zasłanianiem będzie jeszcze taka rzecz, że dużo będzie zależeć od rodzaju użytego materiału. Ich oferta jest całkiem spora, część z nich jest gruba i praktycznie wcale nie przepuszczają słońca, inne z kolei mogą nieco przepuszczać, i wtedy w pomieszczeniu zapanuje półmrok. Dużo też zależy od motywu, w ostatnim czasie modne są na przykład fotorolety - przykłady fotorolet - umożliwiające wydrukowanie na materiale dowolnego zdjęcia.

Tradycyjna roleta składa się z kilku części. Pierwsza z nich to wcześniej wspominana taśma z tkaniny, drugą rolka nawijająca, a kolejną dwie prowadnice, w których materiałowa taśma będzie opadać i się podnosić. Samo opuszczanie jest realizowane przy pomocy sznurka, ciągnąc go w odpowiednim kierunku będzie się realizować opuszczanie i podnoszenie taśmy.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta. Zapewniamy produkty dopasowane do osobistych oczekiwań. Nie czekaj i dowiedz się, jak pracujemy.

Bardzo dużym plusem rolet jest to, że da się je zainstalować nie tylko w pionie, ale także pod różnymi kątami.Rolety do okien dachowych mają bardzo podobną konstrukcję do rolet pionowych, różnią się jedynie prowadnicą - W tej odmianie rolet prowadnice mają odpowiednią konstrukcję, dzięki której roleta nie będzie wypadała podczas zasłaniania i odsuwania. Rolety bardzo dobrze będą się sprawdzać we wszystkich pomieszczeniach, czy to będzie kuchnia, salon czy sypialnia. Dzięki ogromnym możliwościom na zrobienie stanowią też doskonały element do dekoracji, dobrze dopasowane potrafią naprawdę interesująco poprawić wygląd wnętrza.

Tags: żaluzje, rolety, roleta