Opis najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz czyli najważniejsze zalety obrazów

Posted on 19/12/2022 1:16pm

Nowoczesne wzornictwo od jakiegoś czasu dostało nowe możliwości, jakimi są obrazy które się drukuje na płótnach. Przez użycie tradycyjnego płótna malarskiego, przystosowanego do tego, żeby było można na nim drukować, uzyskuje się wprost niesamowite efekty. Tak wydrukowany obraz zachowuje charakter prawdziwych obrazów, to znaczy głównie ma strukturę użytego materiału, przez co wygląda znacznie lepiej niż reprodukcje na papierze.

obraz
Author: Irina
Source: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą obrazów tego typu jest możliwość wydrukowania dowolnego motywu. Bardzo często będą to kopie dzieł światowych malarzy, na pierwszy rzut oka wyglądające wręcz jak oryginały. Ale nie ma też żadnych problemów, aby podesłać jakieś własne zdjęcie, musi mieć ono tylko odpowiednią jakość i rozdzielczość. Jeśli ktoś nie ma pomysłu, to może skorzystać z tego, co proponują firmy zajmujące się wytwarzaniem tego typu obrazów. Przeważnie posiadają one kilkaset interesujących propozycji, przeważnie współpracują również z bankami zdjęć w internecie, w jakich do dyspozycji będzie ich kilka milionów.Przeważnie obraz na płótnie jest drukowany na wysokogatunkowych tkaninach, najczęściej są to płótna wykonane w 100% z naturalnej bawełny, mające gramaturę minimum 340 gramów. Płótna takie mają strukturę przypominającą materiały stosowane w zwykłym malarstwie, przez co bardzo dobrze się prezentują, mając przy tym świetną jakość druku i trwałość. Płótna przygotowuje się przed etapem malowania, cechują się także wysoką wodoodpornością.

Sam proces drukowania odbywa się na nowoczesnych ploterach, które mogą dać druk tkanin Tritex - (nadruk na tkaninie) mający bardzo wysoką rozdzielczość. Dzięki temu bardzo dokładnie będą one oddawać wszystkie szczegóły, a struktura podkładu sprawia, że wyglądają bardzo realistycznie. W związku z tym że w całym procesie są przygotowywane obrazy, to ostatnią czynnością będzie rozciągnięcie zadrukowanego materiału na przygotowaną wcześniej ramę z drewna. Ramy wykonane są z dobrze wysuszonego, ładnego drewna, dzięki czemu nadają się one od razu do zawieszenia w pomieszczeniu.

Tags: obrazy, malarstwo, reprodukcje