Naklejki ścienne - niedroga ozdoba mieszkania w 10 minut!

Posted on 20/06/2022 11:17am

Naklejki ścienne to rewelacyjny sposób na szybką metamorfozę ściany. Przyklejanie nalepki jest istotnie banalne i zajmuje – w zależności od wielkości a także układu naklejki – od dziesięciu do trzydziestu min. Przy nalepianiu nic nie może się rozlać, pobrudzić i przesunąć. Dlatego właśnie naklejki dekoracyjne robią ostatnimi czasy zawrotną karierę.
Z czego produkowane są naklejki ścienne?

naklejka ścienna
Author: Kristin Kokkersvold
Source: http://www.flickr.com
Naklejki produkowane są z folii PCW. Są niekiedy określane mianem naklejek winylowych – jest to na pewno rozwinięcie skrótu PCW, który oznacza polichlorek winylu. Folia zostaje fabrycznie pokrywana warstwą kleju, w większości wypadków poliakrylanowego. Jednym z ważkich jego parametrów jest tak zwana usuwalność – po odklejeniu dekoracji na podłożu nie pozostaną trudne do wyeliminowania resztki. Folie, z jakich powstają naklejki ścienne dla dzieci nie powinny być zbyt grube - Zazwyczaj ozdobne motywy wycinane są z miękkiej folii grubości 75 mikronów. Wytwórcy deklarują, że na zewnątrz taka folia posłuży 3-5 lat (zależy to rzecz jasna od podłoża, do którego została przylepiona, i od warunków pogodowych), a jej żywotność w pomieszczeniach jest wiele dłuższa, praktycznie skomplikowana do określenia. Naklejki na ścianę dla dzieci posiadają rozmaite odcienie i dwa wykończenia powierzchni – połyskujące i matowe.Stąd różności wzorów towarzyszy też znaczny wybór odcieni. Naklejki dekoracyjne bardzo łatwo jest umieścić na ścianie. Może ona być pokryta dowolnym typem tynku czy farby, pod owym względem nie są szczególnie wymagające. Podłoże powinno być jednak przemyte oraz równe. Zdobień nie należy przyklejać do pękającego tynku – takowa nawierzchnia wymaga oczyszczenia z luźno związanych kawałków i wyrównania. To takie same zabiegi wstępne, jakie czynimy, nim przystąpimy do malowania bądź tapetowania.

Trzeba mieć na uwadze, iż choć nalepki są nieprzezroczyste, są wykonane z cienkiej folii, zatem nie ukryją nawet małych wgłębień powstających wskutek złuszczenia się farby. Jeśli podłoże jest równe, powłoki farby trzeba oczyścić z pyłu.

Jeśli tego typu problematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis (https://schmith24.pl/), który bez wątpienia też przypadnie Ci do gustu.

Dobrze jest przetrzeć je wilgotną ściereczką. Jeżeli zamyślamy ozdobić w ów sposób podłoża umożliwiające chemiczne odtłuszczenie, skorzystajmy z tej możliwości i przemyjmy je denaturatem albo benzyną ekstrakcyjną. Zobacz więcej na stronie

Tags: folia, farby, ściany, PCW