Nowatorskie sposoby na ciekawe zagospodarowanie starodawnych obiektów

Posted on 21/11/2022 8:03am

Ogromne, otwarte przestrzenie, okna wykraczające wielkością poza typowe standardy, wysoki strop tudzież surowe wzornictwo to tylko niektóre cechy charakteryzujące nietuzinkowe lokale mieszkalne organizowane w starych hangarach, opuszczonych magazynach, czy też byłych halach fabrycznych.


powiększenie - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
fotografia - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Meble ze starego drewna nie nadają się do każdego wystroju. Zanim zdecydujemy się na ten niecodzienny styl ważne jest, aby przeanalizować detale, a także zobrazować sobie efekt końcowy. Mieszanie starodawnego stylu z atutami współczesnych trendów może wprowadzić niepotrzebny chaos. Jeśli jednak mieszkanie ma charakter loftu - tego rodzaju meble będą nadawały się idealnie. Moda na styl loftów dotarła do Polski dość późno. Aczkolwiek, niedługo po ich pojawieniu rozwinęły się także firmy trudniące się produkcją pozostającego z nim w harmonii wyposażenia - oferta mebli loft na rekoforma. Meble do loftu, perfekcyjnie przystosowane do lokali mieszkalnych o rozległych rozmiarach, zbierają pokaźne zyski.

Deweloperzy ostatnimi czasy próbują budować takie lokale w centrach dużych miast, wychodząc w ten sposób na przeciw zapotrzebowaniu rynku konsumenckiego. Poza tym, również indywidualni inwestorzy modyfikują ogólnodostępne obiekty, które kiedyś służyły do celów handlowych, adaptując je do warunków lokatorskich. Meble ze starego drewna lub klasyczne meble do loftu stwarzają w tego typu przestrzeniach nietuzinkowy klimat - dowiedz się więcej o meblach z starego drewna. Prawdą jest, że industrialny styl zyskuje coraz większą aprobatę. Designerskie dekoracje, rozwiązania odbiegające od klasycznych, naturalne materiały i zachowanie przestronności kusi wielu ludzi, którzy planują kupno nowego apartamentu lub renowację dawnego mieszkania. W typowych obiektach w rodzaju loft górę biorą starodawne drewna, skrzynie z wyraźnymi ćwiekami, różnorodne witryny, regały ze stali oraz wszelkiego typu wyposażenie wykonane w prosty sposób. Meble do loftu umożliwiają zagospodarowanie znacznej przestrzeni w minimalistyczny sposób, z zachowaniem najnowszych trendów i pełnej wygody. Nadaje to wyjątkowej atmosfery i sprawdza się wszędzie tam, gdzie stawiamy na surową formę, ostrą geometrię oraz prostotę designu.

Jeżeli ważny jest dla nas minimalizm oraz przewaga takich materiałów jak stal, kamień (kruszywo wapienne) i szkło to warto przemyśleć kwestię loftu. Nowoczesne rozwiązania bazujące na tym stylu umożliwiają przeplatanie ciekawego designu z praktycznymi rozwiązaniami.

Tags: styl, design, czas, regały