Kilka przydatnych wskazówek i porad na temat tego, jak dobrze wybrać zestaw rolet do swojego wnętrza.

Posted on 03/08/2022 7:41am

Okna zasłaniać można na wiele różnych sposobów. Jeszcze niedawno panowały typowe zasłony i firanki, obecnie klienci coraz częściej wybierają inne rozwiązania, na przykład rolety. Popularność rolet bardzo szybko rośnie, także z tego powodu, że od całkiem niedawna można je nadrukowywać swoimi wzorami. Coraz więcej firm oferuje możliwość nadruku czegoś swojego, czy to będzie fotografia, czy też jakiś motyw, ceny za takie usługi nie są jakoś bardzo wysokie, więc trudno się dziwić, że rolety drukowane są tak popularne na rynku.

Bambusowe rolety okienne
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście sam wydruk jest istotny, stanowiąc bardzo ciekawy ozdobny element, jednak same rolety posiadają spore zalety, i nawet w wersji standardowej są chętnie wybierane. Zasada ich działania będzie polegać na tym, że w górnej części okiennicy przymocowuje się mechanizm nawijający z rolką tkaniny. Przy jej opuszczaniu okno będzie zasłonięte, a jeśli materiał zostanie podniesiony, to do pomieszczenia wpadać będzie więcej światła i wewnątrz będzie po prostu jaśniej - polecane są teraz rolety drukowane.

Rolety występują w sporej liczbie modeli i odmian. Najbardziej popularne są oczywiście rolety klasyczne, do typowych okien prostokątnych. Jednak nie ma problemu, aby je instalować również przy oknach które są ustawione pod skosem, na przykład na poddaszach, czy nawet zupełnie poziomych - odpowiednie mechanizmy będą również pozwalać na takie zastosowanie. Same mechanizmy różnią się w zależności od producenta jakością wykonania i wyglądem, jednak klienci z reguły nie zwracają na nie specjalnej uwagi, skupiając się przede wszystkim na wyborze tkaniny zasłaniającej.Fotorolety w salonie
Author: fivaro.pl
Source: fivaro.pl
O tym, że wydrukować na nich można wszystko co się będzie chciało już wspominane było, lecz istotne są również grubość i przezroczystość użytej tkaniny. Od tego zależała bowiem będzie ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła, a tym samym możliwość uzyskania odpowiedniego stopnia zaciemnienia.

Pod tym linkiem jest podobna strona przedstawiająca tę kwestię. Zobacz także podobny świeży wpis (https://www.radochygospochy.pl/ogrod/meble-ogrodowe) na taki temat. On również jest godny polecenia.

Niektóre z materiałów są dodatkowo pokryte specjalną warstwą odbijającą słoneczne promienie, dzięki temu w środku nawet w upalniejsze dni nie będzie gorąco - .

Tags: okno, motyw, tkaniny, okiennica