PIT złożony po terminie to jedynie komplikacje

Posted on 15/05/2019 7:27am

Nieterminowe złożenie zeznania podatkowego niesie z sobą nie jedynie skutki finansowe. Podatnicy którzy spóźnią się muszą się liczyć również ze stratą niektórych przywilejów.


apartamentowce
Author: Wings Development
Source: Wings Development


I choć dostęp do ulg zostanie, skończą się preferencyjne formy opodatkowania. Pragniesz złożyć deklarację wspólnie z współmałżonkiem? A może jako jednostka samotnie wychowująca latorośl? Nie zapomnij o oddaniu deklaracji do końca wskazanego dnia. Spóźniona deklaracja odbierze również prawo do oddania 1 proc.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to zobacz jeszcze ten świetny artykuł. Sprawdź, to także będzie dla Ciebie godne uwagi.

podatku na cel charytatywny. PIT oddany na czas pozwoli wybrać organizację pożytku publicznego i wesprzeć ją konkretną sumą pieniędzy. Jedyne, co musisz zrobić, to wypełnić dodatkową kolumnę w formularzu. Starczy napisać KRS jak też nazwę dotowanej instytucji.


monitor komputera
Author: Maria Eklind
Source: http://www.flickr.com


O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Późne rozliczenie z urzędem podatkowym wydłuża także czas wyczekiwania na ewentualny zwrot podatku. Co do zasady, urząd podatkowy zwraca pieniądze najpóźniej po upływie kwartału od chwili złożenia PIT-a. Im wcześniej przekażesz pity 2017, tym rychlej otrzymasz nadpłatę. efektywne postępowanie ułatwia rozliczenie on-line. Kilkudniowe opóźnienie w dostarczeniu PIT-a, a nawet w spłacie podatku, nie musi skutkować poważnymi sankcjami. Pojedyncze przewinienia urząd podatkowy traktuje raczej miękko. Nie musi od razu stosować odpowiedzialności karnoskarbowej. Ważne będzie, ażeby roztargniony podatnik jak najrychlej złożył spóźnioną deklarację a także uregulował zobowiązanie.
Należy również powiadomić urząd o zaistniałej sprawie, nim urzędnicy sami odnotują nieobecność dokumentów. Osoba, która nie rozliczy na czas, może posłużyć się instytucją tak zwanego żalu czynnego.

Tags: pieniądze, czas, efekty, fiskus, reguły