Proste tworzywa używane do wyrobu mebli industrialnych

Posted on 12/07/2019 7:33am

Dzisiejszym ludziom znudziły się już zwykłe meble osiągalne w każdym salonie. Ostatnimi czasy coraz częściej mówi się o stylu loftowym. Nawet jeżeli nasze gniazdko nie dopełnia klasycznej definicji loftu, to z zapałem wdrażamy pojedyncze akcesoria i meble loft.


styl industrialny
Author: Grupa Archicom
Source: Grupa Archicom
Ludzie chętnie kupują komody i regały loftowe, stoły industrialne i ławy. Wyposażają nimi salony i jadalnie. Surowe tworzywa takie jak drzewo (zobacz stelaż do łóżka 140x200) mango i metal cudownie komponują się z przytulnymi poduszkami. To prędki i tani sposób aranżowania współczesnych pomieszczeń. Obecnie projektanci doceniają zwykłe i nieco zgrzebne materiały. Nikogo nie zdumiewają podstarzałe, zniszczone komody, stół ze starym blatem, to zaleta modnego salonu. W jadalni królują stoły z betonu, albo grubego skromnego drzewa nad jakimi dumnie lansują swoje wdzięki podrdzewiałe żyrandole loftowe. Obszerne przestrzenie, wysokie pomieszczenia i minimalistyczne dekoracje, to podstawowe cechy kierunku industrialnego. Cieszy się on bezustanną wziętością zarówno w powierzchni publicznej, jak i we wnętrzach mieszkalnych. Jest to charakter dla tych, którzy uwielbiają miejskie życie, jego surowość i oryginalność, i pragnęliby przedłożyć metropolitarny urok do swojego domu. Tworzywem charakterystycznym dla stylu industrialnego (zobacz: styl industrialny) jest metal, od chromowanej stali, po stare miedziane blachy. Z metalu czyni się zarówno meble, jak i lampy, oraz detale dekoracyjne. Znakiem znamiennym stylu industrialnego są ściany z cegły. Jeśli ściana z cegły nie wchodzi w grę, należałoby zdecydować się na kafelki udające ukształtowanie cegieł, czy też fototapetę ilustrującą stary mur. Cegłom winien towarzyszyć beton, wyjątkowo atrakcyjnie zaprezentuje się betonowa podłoga w kuchni, bądź w toalecie.


W lofcie (zobacz: loftowe) beton ma możliwość pojawić się także na ścianach. Meble industrialne bardzo dobrze sprawdzą się w rozmaitych stylach. Warto poszukać ich w sklepach ze starymi meblami, albo na aukcjach internetowych. Idealnym wyborem będą metalowe szafki na ubiory, obrotowe stołki, lub stoliki warsztatowe. W domu w stylu industrialnym powinny dominować odcienie neutralne, szarości, brązy, biele, czernie i intensywne, ceglaste czerwienie. Aranżację można jednak urozmaicić kolorowymi akcentami w intensywnych, nasyconych kolorach.

Tags: cegły, meble, jadalnia, salon, loft