Płytki ceramiczne jako oryginalne finalizacja

Posted on 10/08/2022 8:00am

Jedną z trudności, z jakimi borykamy się przy aranżacji mieszkania, jest wybór glazury do toalety i kuchni. Płytki ceramiczne to idealne podejście w takich pomieszczeniach, w jakich ściany i podłogi mają stały kontakt z wilgotnością, a z uwagi na charakter owych pomieszczeń, nieodzowne jest również zachowanie schludności.


filiżanka kawy
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
oferty
Author: Röben Polska Sp. z o.o.
Source: Röben Polska Sp. z o.o.


Płytki kuchenne winna charakteryzować duża kategoria ścieralności pełną propozycję pod adresem. Matowa nawierzchnia płytek posiada mniejszą śliskość i jest bezpieczniejsza. W owym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki odporne na kwasy spożywcze i barwniki, oraz duża wytrzymałość na uderzenia i na duże temperatury.


Dobór płytek ceramicznych do pomieszczenia jest zależny od tego, jak często i w jaki sposób z niego korzystamy. W łazience dużym zagrożeniem bywa wilgotność, z tej przyczyny jest możliwość sobie w niej pozwolić na wykwintne wykończenia z kamienia. Nie sprawdzi się zaś klinkier, jaki ma skłonności do tworzenia przebarwień pod wpływem wilgoci zobacz nasze łazienki. Płytki do łazienki winny być wodoodporne, mieć antypoślizgową nawierzchnię.


Wypada pamiętać, że tony różnych serii produkcji nie zawsze są identyczne.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej - odwiedź ten link (https://lipinscy.pl/projekty-domow-wielorodzinnych/) a zapewne poznasz wiele fascynujących faktów.

Chociaż kolor jest złożony według tej samej receptury, po wypaleniu w piecu może się minimalnie różnić odcieniem od różnych partii. Lepiej nie dobierać płytek rozmaitych wytwórców, zwłaszcza w jednej płaszczyźnie. Zawsze będą miały inną grubość i inne wymiary.


Można zestawiać mozaikę szklaną i gres, bądź inne kontrastowe budulce, należy się natomiast liczyć z utrudnieniami przy rozmieszczaniu i niedopasowaniem wymiarów. Należałoby poszukiwać płytek rektyfikowanych, jakich kanty są wygładzane po procesie produkcji.

Tags: dom, mieszkania, zestaw