W jaki sposób się wziąć za wyposażenie zakupionego mieszkania, w jakich miejscach kupować materiały wykończeniowe

Posted on 10/06/2019 2:56pm

Wiele osób odbierając klucze do zakupionego mieszkania nie ma nawet świadomości faktu, jak dużo pracy będą jeszcze potrzebowali, aby wszystko wykończyć. Nowe mieszkanie otrzymuje się zupełnie nieurządzone, z niektórymi tylko elementami wykończeniowymi, a wszystko pozostałe trzeba wykonać przed zamieszkaniem.

pokój dzienny
Author: Iain and Sarah
Source: http://www.flickr.com
Wydatki na to wszystko należy także odpowiednio zaplanować - zakup mieszkania wraz ze wszystkimi opłatami to ogromne obciążenie dla budżetu, przeważnie wspomagane jest kredytem, a na resztę również należy posiadać co najmniej kilkadziesiąt tysięcy. Zabierając się za urządzenie mieszkania warto dobrze rozeznać, gdzie kupować wszystkie materiały budowlane i wykończeniowe. Najpopularniejsze są markety budowlane, w których zakupić można praktycznie wszystko, co potrzebne, również drzwi porta (odwiedź stronę), karnisze i lampy. Zaletą takich sklepów jest wygoda zakupów i szeroka propozycja, jednak niekiedy można trochę przepłacić. Dużą część asortymentu tego typu sklepy mają w znacznie wyższych cenach niż konkurencja, lecz przy większych zakupach czasami można spróbować ponegocjować trochę ceny.

Jednym z istotniejszych etapów podczas wykańczania wnętrza jest urządzenie kuchni. Tu w pierwszej kolejności potrzebne są jakieś meble kuchenne, a także parę wręcz koniecznych sprzętów. Kuchnię można kupić albo całkowicie gotową, w jakimś meblowym salonie, albo zamówić w którymś z zakładów stolarskich.
remonty
Author: Preston Rhea
Source: http://www.flickr.com
To ostatnie wyjście jest bardzo wygodne, bowiem daje możliwość zaprojektowania zestawu dokładnie według oczekiwań, szczególnie w niewielkich mieszkaniach jest to bardzo przydatne. Ostatnio coraz popularniejszy jest montaż sprzętów kuchennych ardo do szafek (przeczytaj tutaj), dzięki temu na początku nie widać, że we wnętrzu znajduje się zmywarka lub lodówka. Po zrobieniu mebli należy zastanowić się jeszcze nad dodatkami, które warto dopasować kolorami i stylistyką do charakteru wnętrza. Do zakupienia są więc lampy, karnisze metalowe oraz firanki i zasłony, te elementy również się znajdą w budowlanych marketach, ale również w niezależnych, specjalistycznych sklepach.

Tags: lampy, mieszkania, meble, kuchnie