W jaki sposób udekorować ścianę

Posted on 19/06/2022 7:49am

Ceramika, fotografie, plakaty, naklejki na ścianę. Wystarczy kilka dekoracji na ścianie, ażeby mieszkanie nabrało stylu. Nie masz pojęcia, w jaki sposób ozdobić ścianę w pokoju dziennym czy w kuchni? Zobacz zdjęcia aranżacyjne dostępne w sieci. Zajrzyj też do profesjonalnych magazynów. Znajdziesz tam jeszcze więcej inspiracji.
Dobierz ścianę, na której mogłyby się znaleźć dekoracje. Może być to ściana, na którą nagminnie patrzysz, na przykład przy stole jadalnianym, przy kanapie, blisko okna. Albo też ściana, jaka cię drażni, potrzebuje odświeżenia, posiada nierówności (nowe ozdoby zamaskują jej defekty).

Masz wielki problem z odszukaniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Na pewno skutecznie pomoże Ci ta strona www.

Podpowiedź: ścienna aranżacja jest w stanie również odwrócić uwagę od mniej atrakcyjnych części wnętrza.wzór na ścianie
Author: Alpina
Source: Alpina
Zastanów się, co chcesz wyeksponować. Do zdobień ścian idealnie nadają się: ceramika, afisze, zdjęcia, pamiątki z wyjazdów, naklejki ścienne. Ozdoby możesz ulokować w regale, na pojedynczych półeczkach czy powiesić na hakach, wstążkach, barwnych linkach. Pamiętaj tylko, iż porcelana i inne wartościowe przedmioty wymagają rzetelnego wsparcia (półeczek z podpórkami, stabilnych haków - ).


W jaki sposób stworzyć udaną kompozycję? Wskazówką do kreowania kompozycji jest spójność. Tym spoiwem może być forma, odcień, powtarzający się motyw, czas. Przykładem może być kierunek naturalny, w jakim zestawiamy motywy roślinne z prezencjami zwierzaków czy napisami (na tę stronę). Niekiedy nawet wielkość przedmiotu może jednoznacznie zdefiniować kolekcję oraz pozwoli ustrzec się chaosu. Uwaga! Najtrudniej zespolić ze sobą różne style. Kiedy marzy nam się eklektyzm, poradźmy się stylistów.

Inskrypcja na ścianę w 3D, stanowi niebanalną ozdobę każdego mieszkania. Zawsze pragnąłeś posiadać swe imię na ścianie, niczym z katalogów? Mimo pozorów nie jest to bardzo zawiłe i nie wymaga wielkiego wysiłku. Być może na początku pojawią się problemy, ale efekt jest nieprawdopodobny, dlatego warto podjąć próbę. Napisy 3D royal plast możesz zrobić samodzielnie przy zastosowaniu styropianu lub zakupić gotowe (przykładowo w sklepie wirtualnym). Tam również kupimy gotowe nalepki na ścianę, które starczy przykleić na wybraną ścianę. Wybór podobnych nalepek (wzorów i odcieni) jest przeogromny, z kolei efekt może być istotnie imponujący.

Tags: ozdoby, dekoracje, naklejki, plakaty, ściana