W jaki sposób zaaranżować doskonałą konferencję - praktyczne wskazówki

Posted on 20/06/2019 7:24am

Organizacja perfekcyjnej konferencji to ogromne wyzwanie. Przygotowanie udanego spotkania wymaga nierzadko zaangażowania mnóstwa sił a także środków i skoordynowania pracy licznego teamu ludzi.


W zależności od skali wydarzenia jak też jego zakresu czas, który musimy przeznaczyć na przygotowania może obejmować od kilku dni do kilku miesięcy.
Niestety czasem bywa, że pomimo gigantycznego wysiłku organizatorów, spotkanie wcale nie okazuje się sukcesem. W jaki sposób uniknąć wpadek i o czym pamiętać, ażeby narada była owocna oraz została zapamiętana poprzez uczestników jako wyjątkowe zdarzenie?


Przedsiębiorstwa
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com


Organizację każdego spotkania, niezależnie od jego złożoności oraz skali, należy rozpocząć od przemyślenia koncepcji. W praktyce znaczy to odpowiedź na fundamentalne pytania tyczące się planowanego spotkania (co? w jakim celu? w którym miejscu? kiedy? oraz jak chcesz zorganizować). Temat spotkania powinien być atrakcyjny dla potencjalnych uczestników jak też odpowiadać na potrzeby rynku. Właśnie od jego wyboru zależy to, kogo poprosisz do udziału w charakterze prelegentów. Dobrze było by również powiązać tematykę konferencji z charakterem miejsca - kiedy organizujesz konferencję dotyczącą rozwoju, nowych technologii, wtenczas postaw na w pełni nowoczesne centrum biznesowe. Oprócz tematyki, pewnym z newralgicznych zagadnień jest to, do kogo kierujesz konwent, na czyjej obecności zależy ci z punktu widzenia realizacji celów biznesowych oraz na jaką liczysz frekwencję. Profil gości decyduje o zakresie spotkania.
Idealną lokalizacją na konferencję architektów pomieszczeń będzie obiekt, w którym zastosowano interesujący design i konstrukcyjne rozwiązania. W przypadku zebrań o charakterze biznesowym doskonale sprawdzi się miejsce położone w biznesowym centrum.

Tags: konferencja, miejsce, rozwiązania, interes