W zasadzie każde pomieszczenie w mieszkaniu jest ważne i pełni specyficzne funkcje

Posted on 19/05/2020 8:18am

Niemniej w jednych pomieszczeniach przebywamy dłużej, w innych krócej. Najwięcej chwil – nie licząc oczywiście sypialni - spędzamy w salonie. To tutaj odpoczywamy, witamy gości, czytamy gazety, oglądamy telewizję i tym podobne. Stąd też tak ważne jest, żeby salon był dobrze wyposażony.

Stolik RTV z drewna
Author: www.meblemagnat.pl
Source: www.meblemagnat.pl
Salon zwykle jest centralnie położony, na widoku, ponieważ jest jak wizytówka domu. Nierzadko jego wejście jest dobrze widoczne z holu, stąd też ważne jest, aby był z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej elegancki.Podstawą są rzecz jasna meble. W tej sytuacji dużą rolę odgrywają meble wypoczynkowe, a zatem sofa, pufy, szezlong itp. Ich kształt i kolorystyka powinny być dobrane do stylu aranżacji – inne sofy pasują do stylu nowoczesnego, a inne do tradycyjnego. Winny być wygodne, ale także funkcjonalne, aby np. łatwo można było zmyć plamy z tapicerki bądź, aby po rozłożeniu kanapa tworzyła dodatkowe miejsce na spanie.

Innym typem mebli do salonu są rzecz jasna szafki, jak również stoliki. One również powinny być dopasowane do stylu panującego w danym salonie – stoliki (RTV (warto zobaczyć north piloty uniwersalne)) drewniane nie będą pasowały do salonu, w którym dominuje zwłaszcza stal i szkło. Chociaż z drugiej strony, ciekawe łączenie różnych materiałów – tzw. eklektyzm aranżacyjny – cieszy się coraz większym uznaniem. Tak urządzony salon musi być jednak zaplanowany rozsądnie, gdyż zbytnia dobrowolność lub najzwyczajniej w świecie brak gustu może doprowadzić do kiczowatego i nieestetycznego efektu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten - .

Salon oczywiście powinien być również wyposażony w przeróżnego typu elementy dekoracyjne, które mają nadać pomieszczeniu odpowiedniego charakteru.

Absorbuje Cię tematyka omawiana w tym tekście? Przeczytaj poza tym też inne pokrewne posty - zwyczajnie wejdź tutaj apartamenty nad morzem pogorzelica.

Dodatki dekoracyjne są niczym biżuteria – powinny być odpowiednio dobrane do całości i dodawać wdzięku. Może być to zarówno nowoczesny, elektryczny kominek, jak i oryginalna lampa lub spore lustro. Dodatki dopinają całość, dlatego jeżeli boimy się, czy jesteśmy w stanie odpowiednio je ze sobą zestawić, lepiej korzystać z usług fachowej firmy designerskiej, niż samemu rzucać się na tego formatu wymagające zadanie. Rezultat z pewnością będzie doskonały o ile zgodny z naszymi preferencjami i z ogólnymi zasadami związanymi z aranżacją.

Tags: meble, salon, aranżacje