Wanna czy prysznic - odwieczny dylemat osób projektujących i urządzających łazienkę o małej powierzchni.

Posted on 09/10/2019 3:14pm

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego też warto w czasie jej urządzania zadbać o to, żeby stała się ona odpowiednio wygodna i funkcjonalna. Oczywiście idealnie by było, jeżeli nasza łazienka będzie miała na tyle dużą powierzchnię, aby bez żadnego problemu i kompromisów można zmieścić w niej wszystko, co będzie potrzebne. Lecz szczęście takie ma niezbyt duża ilość ludzi, wszyscy pozostali w jakiś sposób ograniczani są dostępną powierzchnią.


Parawan nawannowy Standard 3
Author: Aquaform
Source: Aquaform
W szczególności to dotyczy mieszkańców bloków wielorodzinnych, bo w nich niestety te pomieszczenia nie mają zbyt dużego metrażu. Z tego też powodu w wielu przypadkach konieczny musi być jakiś kompromis i wybór między wanną i prysznicem. O tym, co będzie lepsze i bardziej praktyczne, rozmawiano już wiele razy i w praktyce każdy samodzielnie powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie, co bardziej mu będzie odpowiadało. I prysznic i wanna ( wpis) będą mieć swoje zalety i wady, i przed ostateczną decyzją należy wszystko bardzo dobrze przemyśleć, bo ewentualna zmiana później będzie kłopotliwa i niestety dość kosztowna.

Wielu ludzi twierdzi, że wanna będzie się lepiej sprawdzać, szczególnie w domach, w których mieszkają małe dzieci. Ostatnio coraz popularniejsze zaczyna być jednak rozwiązanie, pozwalające na to, żeby pozostawiając funkcjonalność jaką niesie wanna cieszyć się z wygody, jaką oferuje prysznic ( wpis). Na brzegu wanny można bowiem zamontować odpowiedni parawan, który pełni dokładnie takie samo zadanie, jak ścianka kabiny, czyli zabezpiecza łazienkę przed zachlapaniem.


Parawany nawannowe zyskują na popularności, tak bardzo że coraz większa liczba producentów zaczęła oferować wersje przeznaczone do konkretnych rodzajów wanien. Montaż takiego parawanu nie jest trudny, starczy przymocować go z jednej strony do ściany, a dolną część przykleić do górnej powierzchni wanny. Parawan nawannowy można w prosty sposób złożyć, i wtedy wanna będzie mogła służyć w taki sposób, do jakiego została zaprojektowana - jest to kolejna bardzo ważna zaleta takich parawanów, dzięki czemu są one tak popularne.

Tags: Wanna, łazienka, montaż