Z jakiego powodu fototapety są tak bardzo popularnym materiałem wykończeniowym, opis podstawowych ich typów.

Posted on 16/06/2022 12:49pm

Fototapety są niezwykle popularnym materiałem używanym do wykończenia swoich mieszkań i domów. Przede wszystkim dają ogromne możliwości do aranżacji, gdyż można na nich wydrukować w zasadzie wszystko, co się będzie chciało.
Tradycyjne tapety oferowane były w jakiejś liczbie odmian i trzeba było w sklepie wybierać pośród nich. Przy fototapetach jest zupełnie inaczej. Co prawda podkłady, na których się je robi i sposób montażu są takie same, to dzięki wykorzystaniu zaawansowanych drukarek nie będzie żadnego ograniczenia co do motywów i wzorów o salonie kosmetycznym. Firmy oferujące fototapety na zamówienie oferują przeważnie swój własny katalog, z podziałem na kategorie tematyczne, z którego coś ciekawego pewnie się wybierze. Ale nie będzie żadnych problemów, aby też dostarczyć swoje zdjęcie, wystarczy aby tylko miało ono odpowiednią jakość. Przykładowo może to być zakupiona w jakimś serwisie fotografia, jaka będzie się podobać. Lecz przesłać również można zdjęcie, jakie wykonało się samodzielnie, przykładowo z członkami najbliższej rodziny.


fototapety na zamówienie
Author: Fondital S.p.A.
Source: Fondital S.p.A.


pomiar temperatury
Source: pixabay.com


Fototapety dają tak duże możliwości aranżacyjne, że w praktyce nadawać się będą do każdego pomieszczenia. Przy kuchniach i łazienkach istotne powinno jednak być, aby miały one duży poziom odporności na działanie wody, gdyż w tych pomieszczeniach raczej się nie uniknie nawet przypadkowych zachlapań warto zajrzeć na stronę. Z tego też powodu polecane będą tutaj podkłady winylowe, jeśli się je dobrze naklei, to w zasadzie nawet bezpośrednie lanie po nich niewiele im zrobi. Z kolei w przedpokojach i pokojach bez problemów nakleić można inne rodzaje fototapet. Tanie (zobacz tanieoswietlenie.pl) i bardzo chętnie wybierane przez klientów są podkłady z papieru. Jednak przy nich niezbędne będzie, aby wyrównać odpowiednio ściany, bo widać pod nimi każdą nierówność.
Takiej wady mieć nie będą nieco droższe podkłady lateksowe, które są bardzo często wykorzystywane na fototapety do sypialni. Dzięki warstwie cienkiej pianki znacznie lepiej maskują różne niedoskonałości ściany, a równocześnie wydrukowane na nich motywy znacznie ładniej wyglądają.

Tags: wygląd, mieszkań, problem